کدام گوشی‌ها از اینترنت ۴٫۵G پشتیبانی می‌کنند؟چند ماهی است همراه اول و ایرانسل خدمات اینترنت نسل ۴٫۵ یا همان ۴٫۵G را به مشترکین خود ارائه می‌دهند تا کاربران گوشی‌های هوشمند بتوانند از اینترنت پرسرعت‌تر و پایدارتر استفاده کنند.

توضیح در مورد جزئیات و نحوه عملکرد اینترنت نسل ۴٫۵ خود نیاز به مقاله‌ای جداگانه و مفصل دارد ولی به طور خلاصه می‌توان گفت در اینترنت ۴٫۵G یا LTE Advance گوشی‌های موبایل به جای استفاده از یک باند به دو یا چند باند فرکانسی وصل می‎شوند و با ترکیب آنها سرعت و پنهای باند اینترنت دریافتی را افزایش می‌دهند. به این ترتیب کاربر می‎تواند حداقل به سرعتی ۲ برابر بیشتر از سرعت اینترنت ۴G دست پیدا کند و سرعت پینگ پایین‌تر، تماس صوتی HD و قطعی کمتر ارتباط را تجربه کند.

برای استفاده از اینترنت ۴٫۵G نیاز به سیمکارت یوسیم (USIM) و گوشی هوشمندی دارید که از LTE Advance پشتیبانی نماید. تمامی گوشی‌های هوشمندی که مجهز به LTE Cat6 (یا بالاتر) هستند از اینترنت ۴٫۵G پشتیبانی می‌کنند.

نام برخی از این گوشی‌ها در زیر آمده است.

اپل

iPhone 7 Plus

iPhone 7

iPhone 6s Plus

iPhone 6s

بلک‌بری

KeyOne

DTEK60

Priv

Passport

گوگل

Pixel

Pixel XL

اچ‌تی‌سی

U Ultra

U Play

۱۰

One A9

هوآوی

P10 Plus

P10

Mate 9

Mate 8

Honor 8

ال‌جی

G6

G5

V20

V10

سامسونگ

Galaxy S8+

Galaxy S8

Galaxy Note5

Galaxy Note4

Galaxy A7/A5/A3 (2017)

Galaxy A7/A5/A3 (2016)

سونی

Xperia XZ Premium

Xperia XZ

Xperia X Performance

Xperia X

Xperia Z5

Xperia Z3+

گوشی‌های هوشمندی که از اینترنت ۴٫۵G پیشتبانی می‌کنند بیشتر از چیزی است که در بالا نام برده شده است. تقریبا اکثر گوشی‌هایی که از سال ۲۰۱۵ به بعد وارد بازار شده‌اند مجهز به LTE Cat6 یا بالاتر هستند. این مورد را در گوشی خود چک کنید و بگویید گوشی‌ شما از اینترنت ۴٫۵G پشتیبانی می‌کند یا نه.