راه اندازی تاکسی آنلاین نباید باعث رکود آژانس های تلفنی باشدبه گزارش گروه ریما آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، احمد رضا نقیب زاده ظهر یکشنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه مخالف راه اندازی تاکسی های اینترنتی در شیراز نیستیم تاکید کرد: به طور حتم با پیشرفت علم در کشور شاهد ورود تکنولوژی های جدید در عرصه های مختلف خواهیم بود که یکی از مباحث موضوع خدمات است.

وی ادامه داد: ایجاد تاکسی های آنلاین از جمله موارد بسیار مهم در توسعه خدمات رسانی در بخش حمل و نقل شهری است که در این راستا باید به فکر ساماندهی این نوع از خدمات رسانی باشیم.

عضو شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه طبق قانون حمل و نقل درون شهری باید با مدیریت شهرداری انجام شود، گفت: مخالفتی در خصوص راه اندازی تاکسی های اینرتنتی نداریم اما باید مراقب بود که کسب و کار جدید باعث رکود در سیستم ای حمل و نقل قدیمی در شیراز نشود.

نقیب زاده ادامه داد: مرجع صادر کننده مجوز در بخش حمل و نقل درون شهری، شهرداری است اما برای تاکسی های آنلاین این مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت دریافت شده که البته در این شرایط کار باید به شرکت های رایانه ای داده شود که تجربه ای در خدمات رسانی عمومی ندارند.

وی یادآور شد: از طرفی دیگر نرخ ارائه خدمات شهری نیز باید توسط شورای شهر مصوب شود به همین دلیل بهترین راه برای ایجاد چنین خدمات استفاده از آژانس های تاکسی تلفنی برای راه اندازی تاکسی اینترنتی است زیرا می تواند بر روی عملکرد رانندگان و مجموعه نظارت داشت.

عضو شورای شهر شیراز تصریح کرد: تاکنون شهرداری هیچگونه مجوزی در این راستا نداده است اما باید به این نکته نیز توجه داشت که به طور حتم راه اندازی تاکسی های اینترنتی به دلیل اینکه یکسری از خدمات کمتر از شهر دریافت می کنند کرایه های آنها نیز کمتر است.

نقیب زاده تاکید کرد: نرخ کرایه تاکسی اینترنتی کمتر از آژانس ها و تاکسی شهری است و ما نیز با این نوع خدمات رسانی رقابتی موافق هستیم اما باید با ارائه راهکارهای دقیق مراقب کسب و کار دیگران نیز باشیم.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص راه اندازی مجدد طرح ترافیک در شیراز، گفت: برخی می گویند طرح ترافیک شکست خورد اما باید به خاطر داشته باشیم برخی از موارد اجازه نداد که حتی این طرح اجرایی شود.

عضو شورای شهر شیراز افزود: امروز این طرح در دست مطالعات جدید است اما اجرای آن برای سال جاری ممکن نیست.