تلفن همراه شاتلسیم‌کارت‌های اپراتور نسل جدید تلفن همراه “شاتل موبایل” با ارایه خدمات مکالمه، پیامک، اینترنت همراه مبتنی بر ۳G و ۴G و مکمل با پیش‌شماره ۰۹۹۸ و کد یک، از امروز وارد بازار تلفن همراه کشور شد.

موبایل شاتل

به گزارش روابط عمومی شاتل موبایل، آرش کریم‌بیگی، مدیرعامل شاتل موبایل با اعلام این خبر گفت: شبکه تلفن همراه شاتل موبایل مبتنی بر نسل‌های ۳، ۳٫۷۵، ۴ و ۴٫۵ تلفن همراه است و اینترنت نسل دوم(۲G)در این شبکه ارایه نمی شود.

وی در نشست خبری راه‌اندازی تجاری آزمایشی شبکه تلفن همراه شاتل موبایل افزود:براساس نیازسنجی انجام گرفته از بازار هدف، به این نتیجه رسیدیم تا خدمات خود را با دسترسی به اینترنت پرسرعت تلفن همراه بدون محدودیت در سرعت و فناوری روی شبکه موبایل نسل‌های ۳، ۳٫۷۵، ۴ و۴٫۵ ارایه کنیم و به زودی امکان استفاده از خدمات شبکه TD-LTE روی فرکانس کاربردی ۲۶۰۰ مگاهرتز برای کاربران شاتل فراهم می شود.

بازار ۱۵۶ میلیونی سیم‌کارت در ایران

 مجموع خطوط موبایل واگذار شده در کشور ۱۵۶ میلیون و ۱۱ هزار و ۲۸۳ شماره و مجموع مشترکین فعال شبکه های تلفن همراه کشور به ۸۳ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۱۳۴ شماره رسیده است و براین اساس، ضریب نفوذ تلفن همراه کشور به ۱۰۴٫۱۳ درصد رسیده است.

او با اشاره به اشباع بازار تلفن همراه در کشور، راهکارهای ایجاد رقابت و هیجان در بازارهای اشباع شده را پیاده سازی خدمات ترابرد پذیری شماره، ورودMVNOها و کاهش قواعد رگولاتوری عنوان کرد.

 شاتل موبایل نخستین اپراتور حقیقیFull MVNO

اگر اجزای یک شبکه کامل تلفن همراه را به هفت بخش تقسیم کنیم، براساس آن اپراتورهای نسل جدید تلفن همراه در رده های مختلفی نقش‌آفرینی می‌کنند که در میان آن‌ها گروه اول اپراتورهایBrand Resellerهستند که صرفا به برندسازی و ایجاد شبکه توزیع و فروش می پردازند.

او افزود: نوع دیگر اپراتورهای مجازی،Light MVNOها هستند که علاوه بر بخش‌های برندینگ و فروش و توزیع، لازم است از سیستم صورت‌حساب گیری، مدیریت امور مشترکین و پشتیبانی مشتریان نیز برخوردار گردند.

کامل ترین نوع اپراتورهای مجازی با عنوانFull MVNOشناخته میشود که علاوه بر زیرساخت های مورد اشاره برای برندریسلرها و light MVNOها، لازم است پلتفرم اپلیکیشن و هسته شبکه را نیز تامین کنند که در مقایسه باMNOها این دسته از اپراتورها صرفا شبکه دسترسی رادیویی را در اختیا ندارند و از ظرفیت خریداری شده آنتن های شبکه های تلفن همراه موجود استفاده می کنند و در این میان شاتل موبایل تنها اپراتور حقیقینسل جدید تلفن همراه در ایران است که به جز شبکه دسترسی رادیویی، از تمامی اجزای هسته شبکه دیتا برخوردار است و نسبت به پیاده سازی، نصب و راه‌اندازی آنها اقدام کرده است.

تلفن همراه شاتل

شاتل که در ۲۵ بهمن ماه ۹۴ موافقت‌نامه اصولی خود را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت کرده، در سوم دی ماه ۱۳۹۵، موفق به عقد قرارداد با نخستین اپراتور میزبان برای استفاده از ظرفیت رادیویی شبکه شد و پس از پیاده سازی هسته کامل و مستقل شبکه تلفن همراه خود، در ۲۴ اسفند ماه ۹۵ سیم‌کارت‌های خود را برای تست به سازمان تحویل داد

راه‌اندازی هسته شبکه شاتل موبایل

چشم‌انداز این اپراتور، «آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر کردن زندگی مشتریان» است، گفت: ماموریتی که برای شاتل موبایل در نظر گرفته این این است که با ارایه خدمات هوشمندانه، راهکارهای خلاقانه، محصولات نوآورانه و تجربیات سرگرم‌کننده آسان از دنیای حقیقی و مجازی، زندگی مشتریان‌مان را لذت بخش‌تر کنیم.

او، ارزش‌های کلیدی شاتل موبایل را صداقت، مشتری محوری، هم‌آفرینی، مسوولیت‌پذیری، کنجکاوی، چالش‌گری و رهبری عنوان کرد و گفت به منظور پیاده سازی شبکه، تامین زیرساخت های فنی، تجاری، استراتژی کسب و کار، ارتباط با مشتریان، سرمایه‌های انسانی و برند و ارتباطات است و در مجموع ۵۴ پروژه کلان با ۱۶۱ زیرپروژه پیاده سازی و اجرا شده است.

شاتل موبایل هسته کامل شبکه خود را نصب، پیاده سازی و راه اندازی کرده که عمده اجزای آن شامل هسته اصلی شبکه دیتا و اینترنت۲G،۳G،۴Gو۴٫۵G(GGSN/PGW)، شبکه اختصاصی بی‌سیم ثابت شاتل موبایل (MME/SGW) وHLR/HSSبه عنوان اصلی‌ترین عنصر شبکه که امکان تعریف و مدیریت سیم‌کارت‌ها را به صورت کاملا مستقل در اختیار شاتل موبایل قرار می‌دهد، است.

تعرفه خدمات سیم‌کارت‌های شاتل

شاتل موبایل مقرون به صرفه‌ترین نرخ مکالمه پیش‌پرداخت را ارایه داده است، گفت: در صورت مصرف خارج از بسته، هزینه هر دقیقه مکالمه درون شبکه ۵۵۵ ریال، هر دقیقه مکالمه برون شبکه ۸۸۸ ریال، ارسال پیامک با نوشتار انگلیسی ۲۲۲ ریال، پیامک با نوشتار فارسی ۱۱۱ ریال، ارسال پیامک به خارج از کشور ۱۵۰۰ ریال و استفاده از اینترنت همراه۳G/4G/4.5Gبه صورت مصرف آزاد (خارج از بسته) بین ۰٫۰۷۵ تا ۰٫۶ ریال تعیین شده است. ضمن اینکه ۲۲ بسته افزایشی اینترنت همراه با قابلیت تمدید خودکار و انتقال مانده ترافیک به دوره بعد، در اختیار مشترکین قرار گرفته است.

او افزود: همچنین براساس بسته‌های مختلفی که آماده شده، مشترکان براساس نیاز خود و براساس پرداخت ماهانه از ۱۸ هزار تومان تا ۴۰ هزار تومان مبلغ ثابت می‌توانند باتوجه به نیاز خود، از خدمات صوت و دیتا استفاده کنند.

مدیرعامل شاتل موبایل، کانال‌های فروش خدمات این اپراتور را فروش تلفنی از طریق شماره ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰۰، وب‌سایت شاتل موبایل ، ۴۰۰ نقطه فروش انحصاری و بالغ بر ۵۰۰توزیع کننده و فروشگاه ذکر کرد.