استفاده فراوان از اینترنت و موبایل زمینه ساز بیماریهای روانی استبه گزارش گروه ریما آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، علی اسماعیلی ندیمی صبح شنبه در مراسم زنگ سلامت در دبیرستان دخترانه شهید کاظمی رفسنجان با تبریک هفته سلامت، اظهار داشت: اول تا هفتم اردیبهشت ماه به نام هفته سلامت نامگذاری شده و این فرصت بهانه ای برای مشارکت جویی و بیان مشکلات حوزه سلامت است و هر ساله شعاری به طور نمادین انتخاب می شود که شعار امسال هفته سلامت «زندگی سالم، با نشاط و امید» است.

وی با بیان اینکه بهداشت و سلامت، امری بین بخشی است و به تنهایی نمی توان آن را پیش برد، افزود: ارتقاء سطح سلامت جامعه از طریق افزایش آگاهی و مهارت از سنین مدرسه ای ایجاد می شود چرا که بزرگسالان ما رفتار تغذیه ای از خود بروز می دهند که در دوران جوانی و نوجوانی از خود بروز داده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بیماریهای قلبی و عروقی و حوادث ترافیکی را شایع ترین علت مرگ و میر در کشور برشمرد و گفت: کلید مهار بیماریهای قلبی در تغذیه سالم است و اگر بخواهیم کاهش بیماریهای قلبی و عروقی را داشته باشیم باید روشهای تغذیه را اصلاح کنیم.

اسماعیلی ندیمی فشار خون بالا، دیابت، چاقی و مصرف سیگار را از جمله عوامل خطرساز بیماری قلبی و عروقی دانست که می توان از آن پیشگیری کرد و ادامه داد: مصرف نمک، روغن، قند و نمک در جامعه ایرانی از متوسط جهانی بالاتر است.

وی تصریح کرد: باید در کنار سلامت جسمی به سلامت روحی نیز توجه داشته باشیم و در این رابطه میزان استفاده از اینترنت و موبایل به خصوص در جامعه دانش آموزی بالا است و این سطح مشغولیت قطعا مخرب و زمینه ساز بیماریهای روانی است.